Potrzebujesz usług chmurowych

1.Określenie potrzeb

Zanim zaczniesz korzystać z ZUCH określ potrzeby Twojej Organizacji w obszarze IT. ZUCH ułatwi Ci znalezienie sprawdzonych i nowoczesnych rozwiązań informatycznych od zweryfikowanych dostawców (Sprzedających) gwarantujących wysoką ich jakość. ZUCH oferuje rozwiązania informatyczne świadczone jako usługa w modelu publicznej chmury obliczeniowej. Jako usługę możesz uzyskać infrastrukturę informatyczną (IaaS, PaaS), oprogramowanie (SaaS) oraz szeroki zakres usług wsparcia przy projektowaniu, migracji i utrzymaniu swojego środowiska informatycznego umieszczonego w chmurze obliczeniowej. W ramach Wydania 1 możesz nabywać usługi chmurowe w ramach trzech kategorii: Chmurowe Usługi Infrastrukturalne, Oprogramowanie Chmurowe i Wsparcie Usług Chmurowych.

W ramach Wydania 2 możesz nabywać poprzez ZUCH Usługi z dwóch Katalogów Usług:

Przy przygotowywaniu potrzeb weź pod uwagę: analizę ryzyka przeniesienia systemu informatycznego do publicznej chmury obliczeniowej, jego wymagania techniczne, kryteria klasyfikacji systemów teleinformatycznych i możliwości finansowe Twojej Organizacji. Pamiętaj, że wykorzystanie usług chmury obliczeniowej może być rozliczane za miesiąc użytkowania bez potrzeby alokowania środków inwestycyjnych.

2.Rejestracja w ZUCH

Zapoznaj się z Regulaminem ZUCH i instrukcją dla Kupującego, aby poznać zasady funkcjonowania systemu. Następnie zarejestruj się w ZUCH, potwierdź swój adres e-mail do powiadomień i prześlij nam upoważnienie do reprezentowania Twojej Organizacji na adres e-mail: chmura@mc.gov.pl. Pozytywna weryfikacja umożliwi Ci logowanie się do ZUCH.

3.Kwalifikacja

System informatyczny, który budujesz w publicznej chmurze obliczeniowej musi być bezpieczny. Skorzystaj z ankiety kwalifikacji, która znajduje się w ZUCH aby uzyskać rekomendację właściwego CSIRT i pewność, że planowany system informatyczny możesz przenieść do publicznej chmury obliczeniowej.

4.Wyszukiwanie Usług

W oparciu o wcześniej określone potrzeby biznesowe wyszukaj w katalogu Usługi, które pozwolą Ci zaprojektować, zbudować i przenieść planowany system informatyczny do chmury obliczeniowej. Możesz zapisywać i pobierać wyniki wyszukiwania, a następnie wykorzystać jako wkład do opisu przedmiotu zamówienia.

5.Zamawianie Usług

Zamawianie Usług odbywa się na dwa sposoby:
– poniżej progu 130 000 PLN netto z katalogu zdefiniowanego (Wydanie 2) są zamawiane za pośrednictwem ZUCH;
– powyżej progu 130 000 PLN netto oraz Usługi z katalogu otwartego (Wydanie 1) są zamawiane przez Kupujących w ramach postępowań przetargowych prowadzonych we własnym zakresie.

W obu przypadkach sporządzenie i podpisanie Umowy odbywa się poza ZUCH.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami. Udzielimy Ci wsparcia. Napisz do nas na adres e-mail: chmura@mc.gov.pl.